
Ångpreparerade och valsade HAVREgryn.
100110034026 / Kolonial/Speceri -- Mjöl/Gryn -- Havregryn -- Havregryn
| Typ av märkning: | Nyckelhålet |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1550 kJ |
| Energi: | 380 kcal |
| Fett: | 7 g |
| - Varav mättat fett: | 1,2 g |
| Kolhydrat: | 60 g |
| - Varav sockerarter: | 1,3 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | < 0,01 g |
| Fiber: | 10 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311147847001 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 110 st Mellannivåförpackningar 17311147848005 |
| Artikelkategori: | Havregryn |
|---|---|
| Produktnamn: | Havregryn |
| Varumärke: | Finax |
| Förpackningsstorlek: | 1,5 kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000319 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ångpreparerade och valsade HAVREgryn. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 10 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse med plan botten |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 18 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1518 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 140 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 85 mm |
| Artikelns höjd: | 260 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17311147848005 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 784800 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 110 st Basnivåförpackningar 07311147847001 |
| Ingår i: | 2 st Toppnivåförpackningar 87311147848004 |
| Artikelkategori: | Havregryn ½ pall |
|---|---|
| Varumärke: | Finax |
| Leverantörens artikelnummer | 784800 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000319 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pallbox |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X600 mm |
| Förpackningsvikt: | 12490 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 179470 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 165000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 165000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 590 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 800 mm |
| Artikelns höjd: | 1031 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 87311147848004 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 2 st Mellannivåförpackningar 17311147848005 |
| Artikelkategori: | Havregryn |
|---|---|
| Varumärke: | Finax |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-06-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000319 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 383940 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1175 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 2 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 1 st |