
HOKI (Macruronus novaezelandiae). Fångstområde: Fiskad med trål i Sydvästra Stilla havet, FAO 81.
Styckfryst, skinn- och benfri, 110-170 g.
206313065248 / Djupfryst -- Fisk- och skaldjur, oberedd -- Övrig fisk -- Hoki
| Typ av märkning: | MSC, Marine Stewardship Council Nyckelhålet |
|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras vid -18°C eller kallare. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner: | Bör inte frysas om efter upptining. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 303 kJ |
| Energi: | 73 kcal |
| Fett: | 1,2 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 15 g |
| Salt: | 0,15 g |
| Fisk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07301002400489 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 900496 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 63 st Toppnivåförpackningar 37301002400480 |
| Artikelkategori: | Hokifilé 110-170g MSC |
|---|---|
| Produktnamn: | Hokifilé MSC |
| Varumärke: | Sysco Classic |
| Förpackningsstorlek: | 5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 900496 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Styckfryst, skinn- och benfri, 110-170 g. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-03-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-03-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000281 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | HOKI (Macruronus novaezelandiae). Fångstområde: Fiskad med trål i Sydvästra Stilla havet, FAO 81. |
|---|
| Tillverkningsland: | Kina |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras vid -18°C eller kallare. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Bör inte frysas om efter upptining. |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 250 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 5250 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 12600 milliliter |
| Nettoinnehåll värde: | 1 Styck |
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 30 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 46 |
| Vikt/volym (per st): | 170 Gram |
| C:a vikt/volym: | Ja |
| Artikelns bredd: | 210 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 150 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002400480 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 63 st Basnivåförpackningar 07301002400489 |
| Artikelkategori: | Hokifilé 110-170g MSC |
|---|---|
| Varumärke: | Brakes |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-03-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-03-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000281 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -22 °C |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 403000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1200 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |