
Salt, tång
Svenska - Ett salt smaksatt med tång
101215186535 / Kolonial/Speceri -- Salt -- Havssalt -- Havssalt, flingor
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras torrt |
| Användningsinstruktioner: | Att krydda maten lite extra |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 05710175199083 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | MM19908 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 9 st Mellannivåförpackningar 05710175899082 |
| Artikelkategori: | Tångsalt |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Tångsalt |
| Produktnamn: | Tångsalt |
| Varumärke: | Mill&Mortar |
| Förpackningsstorlek: | 55g |
| Leverantörens artikelnummer | MM19908 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Svenska - Ett salt smaksatt med tång |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-08-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2019-09-02 |
| Produktklass, kod: | 10000050 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Salt, tång |
|---|
| Tillverkningsland: | Danmark |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras torrt |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Att krydda maten lite extra |
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 105 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 55 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 55 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 60 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 60 mm |
| Artikelns höjd: | 60 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05710175899082 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | MM19908M |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 9 st Basnivåförpackningar 05710175199083 |
| Ingår i: | 336 st Toppnivåförpackningar 05710175999089 |
| Artikelkategori: | Tångsalt |
|---|---|
| Varumärke: | Mill&Mortar |
| Leverantörens artikelnummer | MM19908M |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-08-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000050 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1005 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 190 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 190 mm |
| Artikelns höjd: | 80 mm |
| Staplingsbarhet | 20 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 05710175999089 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | MM19908P |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 336 st Mellannivåförpackningar 05710175899082 |
| Artikelkategori: | Tångsalt |
|---|---|
| Varumärke: | Mill&Mortar |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-04-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-08-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000050 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 340180 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 14 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 24 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 14 st |
| Är artikelns packmönster oregelbundet: | Ja |