

Tomatpuré* (72 %), gulerodsjuice/gulrotjuice/morotsjuice* (18 %), sellerijuice* (5 %), agurkejuice/gurkjuice* (2 %), peberfrugtpuré/ paprikapuré (2 %), vineddike/vinäger, citronjuice/limejuie*, salt, salat - juice*, naturlig/naturliga aroma/aromer og/och olivenolie/olivolja. Pasteuriseret/Pasteurisert/Pastöriserad. * Fra/från koncentrat/konsentrat.
Rynkeby Naturig® Grönsaker – har smaken av det bästa från naturen med massa härliga grönsaker . Njut av smaken av den iskall eller använd den för att ge maten extra smak. Naturig är en serie läckra alternativ till den klassiska äppel- och apelsinjuicen. Så om du vill ha smakrik variation i vardagen är detta något för dig. Den passar vid alla tillfällen.
102411366486 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Övriga drycker -- Övrig dryck
| Typ av märkning: | FSC, Forest Stewardship Council |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
| Hållbarhet efter öppning: | 7 |
| Förvaringsinstruktioner: | Oöppnad: Se kartongens topp (ca. 20 °C). Öppnad: 7 dagar (max. 5 °C). |
| Användningsinstruktioner: | Bör avnjutas kyld. Omskakas för användning. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 ml |
| Energi: | 91 kJ |
| Energi: | 22 kcal |
| Fett: | 0,6 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 3,7 g |
| - Varav sockerarter: | 3,7 g |
| Protein: | 0,9 g |
| Salt: | 0,26 g |
| Selleri | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05705001405643 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | PRELIMINARY |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 05705010123156 |
| Artikelkategori: | Grönsaker |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Rynkeby Grönsaksdryck 1L |
| Produktnamn: | Grönsaker |
| Varumärke: | Rynkeby® |
| Förpackningsstorlek: | 1 liter |
| Marknadsbudskap: | Rynkeby Naturig® Grönsaker – har smaken av det bästa från naturen med massa härliga grönsaker . Njut av smaken av den iskall eller använd den för att ge maten extra smak. Naturig är en serie läckra alternativ till den klassiska äppel- och apelsinjuicen. Så om du vill ha smakrik variation i vardagen är detta något för dig. Den passar vid alla tillfällen. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-10-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-12-11 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-02-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-02-12 |
| Produktklass, kod: | 10000223 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Tomatpuré* (72 %), gulerodsjuice/gulrotjuice/morotsjuice* (18 %), sellerijuice* (5 %), agurkejuice/gurkjuice* (2 %), peberfrugtpuré/ paprikapuré (2 %), vineddike/vinäger, citronjuice/limejuie*, salt, salat - juice*, naturlig/naturliga aroma/aromer og/och olivenolie/olivolja. Pasteuriseret/Pasteurisert/Pastöriserad. * Fra/från koncentrat/konsentrat. |
|---|
| Tillverkningsland: | Danmark |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Oöppnad: Se kartongens topp (ca. 20 °C). Öppnad: 7 dagar (max. 5 °C). |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Bör avnjutas kyld. Omskakas för användning. |
| Högsta förvaringstemperatur: | 20 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 7 |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Takåsförpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1060 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 74 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 74 mm |
| Artikelns höjd: | 235 mm |
| Staplingsriktning | VERTICAL |
|---|
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 05705010123156 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1006149 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 05705001405643 |
| Ingår i: | 52 st Toppnivåförpackningar 35705001405644 |
| Artikelkategori: | Grönsaker |
|---|---|
| Produktnamn: | Grönsaker |
| Varumärke: | Rynkeby® |
| Förpackningsstorlek: | 1 L |
| Leverantörens artikelnummer | 1006149 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-10-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-12-11 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-02-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-02-12 |
| Produktklass, kod: | 10000223 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 12932 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 234 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 300 mm |
| Artikelns höjd: | 239 mm |
| Staplingsbarhet | 4 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 35705001405644 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 52 st Mellannivåförpackningar 05705010123156 |
| Artikelkategori: | Grönsaker |
|---|---|
| Varumärke: | Rynkeby® |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-10-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-12-11 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-02-05 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-02-12 |
| Produktklass, kod: | 10000223 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 15000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 697476 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1106 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 13 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |