
Tomatpure 61%, vinäger, socker, salt, krydd- och örtextrakt (innehåller SELLERI), kryddor. Allergiråd: Innehåller SELLERI.
Lyxig förpackning av världens mest kända ketchup. Ingen annan ketchup smakar som Heinz "It has to be Heinz!"
104112014302 / Kolonial/Speceri -- Senaps- och tomatprodukter -- Ketchup -- Ketchup
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
| Förvaringsinstruktioner: | Små glasburkar i kartong Antal krt/pall 100 Krt /lav 220 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 435 kJ |
| Energi: | 102 kcal |
| Fett: | 0,1 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| Kolhydrat: | 23,2 g |
| - Varav sockerarter: | 22,8 g |
| Protein: | 1,2 g |
| Salt: | 1,8 g |
| Selleri | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Allergenpåstående: | Allergiråd: Innehåller SELLERI. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05413226601008 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 279016 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 80 st Toppnivåförpackningar 14132266010080 |
| Artikelkategori: | Ketchup |
|---|---|
| Produktnamn: | Ketchup Room Service |
| Varumärke: | HEINZ |
| Förpackningsstorlek: | 39gx80 |
| Leverantörens artikelnummer | 279016 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | KETCHUP, room service, Heinz |
|---|
| Marknadsbudskap: | Lyxig förpackning av världens mest kända ketchup. Ingen annan ketchup smakar som Heinz "It has to be Heinz!" |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000280 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Tomatpure 61%, vinäger, socker, salt, krydd- och örtextrakt (innehåller SELLERI), kryddor. Allergiråd: Innehåller SELLERI. |
|---|
| Tillverkningsland: | Nederländerna |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 2103200000 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Små glasburkar i kartong Antal krt/pall 100 Krt /lav 220 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 5779 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 8919 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3120 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 3120 gram |
|---|
| C:a vikt/volym: | Ja |
|---|
| Artikelns bredd: | 186 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 227 mm |
| Artikelns höjd: | 214 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 14132266010080 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 80 st Basnivåförpackningar 05413226601008 |
| Artikelkategori: | Ketchup |
|---|---|
| Varumärke: | HEINZ |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000280 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 916900 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1220 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 20 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |