
Mjälk; grädde 43% fett (22%); socker; gelatin (nöt); glukossirap; modifierad stärkelse; emulgeringsmedel: E471; stabiliseringsmedel: E339, karragenan; vaniljextrakt
300310214591 / Färskvaror/Kylvaror -- Mejerivaror -- Gräddprodukter -- Övriga gräddprodukter
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 183 |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 702 kJ |
| Energi: | 167 kcal |
| Fett: | 9,2 g |
| - Varav mättat fett: | 6,7 g |
| Kolhydrat: | 16 g |
| - Varav sockerarter: | 15 g |
| Protein: | 4,4 g |
| Salt: | 0,06 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Laktos | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05410488822226 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 05410488821748 |
| Artikelkategori: | Panna Cotta |
|---|---|
| Produktnamn: | Panna Cotta |
| Varumärke: | Debic |
| Förpackningsstorlek: | 1L |
| Sökbegrepp E-handel | Panna cotta, debic, italiensk, UHT, dessert, professionell, freislandcampina |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000190 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Mjälk; grädde 43% fett (22%); socker; gelatin (nöt); glukossirap; modifierad stärkelse; emulgeringsmedel: E471; stabiliseringsmedel: E339, karragenan; vaniljextrakt |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Receptlänk: |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 7 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 183 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1117 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1078 gram |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 78 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 78 mm |
| Artikelns höjd: | 243 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05410488821748 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 0747275 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 05410488822226 |
| Ingår i: | 126 st Toppnivåförpackningar 15410488821745 |
| Artikelkategori: | Panna Cotta |
|---|---|
| Varumärke: | Debic |
| Leverantörens artikelnummer | 0747275 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000190 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 7 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 6857 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6468 gram |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 6000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 244 mm |
| Artikelns höjd: | 256 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 15410488821745 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 126 st Mellannivåförpackningar 05410488821748 |
| Artikelkategori: | Panna Cotta |
|---|---|
| Varumärke: | Debic |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-09 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000190 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 886112 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1680 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 21 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |