Äppeljuice, antioxidationsmedel: askorbinsyra
Tropicana Apple görs enbart på frukt, på äpplen som pressas varsamt för en läcker smak i varje glas. Pressad fruktjuice, inte från koncentrat.
307614135137 / Färskvaror/Kylvaror -- Juice/Nektar/Drycker -- Juice, drickfärdig -- Äppeljuice
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | I rumstemperatur, efter öppning i kylskåp |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 195 kJ |
| Energi: | 46 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 11 g |
| - Varav sockerarter: | 10 g |
| Protein: | 0,2 g |
| Salt: | 0 g |
| Fiber: | 0,6 g |
| Vitamin C: | 30 mg |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05410188030044 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 05410188030051 |
| Artikelkategori: | Juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Apple |
| Varumärke: | Tropicana |
| Förpackningsstorlek: | 0,25L |
| Sökbegrepp E-handel | dryck, saft, äpple |
|---|
| Marknadsbudskap: | Tropicana Apple görs enbart på frukt, på äpplen som pressas varsamt för en läcker smak i varje glas. Pressad fruktjuice, inte från koncentrat. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-01-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-23 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000219 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Äppeljuice, antioxidationsmedel: askorbinsyra |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 20097100 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | I rumstemperatur, efter öppning i kylskåp |
|---|---|
| Återvinningsinstruktioner: | returnerbar flaska |
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DDMMYYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 22 gram |
| Pantkod: | Återvinningsbar PET upp till och med 1000 ml 12 % moms (2 SEK) |
| Artikelns bruttovikt: | 285 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 250 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 262 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 57 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 57 mm |
| Artikelns höjd: | 150 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05410188030051 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 340056948 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 05410188030044 |
| Ingår i: | 203 st Toppnivåförpackningar 01210002015400 |
| Artikelkategori: | Juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Apple |
| Varumärke: | Tropicana |
| Leverantörens artikelnummer | 340056948 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-01-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-23 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000219 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 3420 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 171 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 228 mm |
| Artikelns höjd: | 152 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 01210002015400 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 203 st Mellannivåförpackningar 05410188030051 |
| Artikelkategori: | Juice |
|---|---|
| Varumärke: | Tropicana |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-01-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-23 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000219 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 821920 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1208 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 29 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |