
Glukossirap, Socker, Veg. Olja (Palmolja, Palmkärnolja), Syror: Citronsyra; Geleringsmedel: Gelatin; Stearinsyra, Modifieradstärkelse, Emulgeringsmedel: Glycerol Monostearat (E471); Klumpförebyggandemedel: Magnesiumkarbonat;Smak-fargamnen, Lutein.
Klassiker av godis som är uppskattad av så många. Tillverkas av den engelska firman Swizzels som har gjort godis sedan 1928.
104011994532 / Kolonial/Speceri -- Choklad/Konfektyr -- Konfektyr -- Kola
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 60 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1742 kJ |
| Energi: | 411 kcal |
| Fett: | 5,5 g |
| - Varav mättat fett: | 3,8 g |
| Kolhydrat: | 88 g |
| - Varav sockerarter: | 87 g |
| Protein: | 0,4 g |
| Salt: | < 0,10 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05010478403994 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 229888 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 120 st Toppnivåförpackningar 15010478403991 |
| Artikelkategori: | Konfektyr |
|---|---|
| Produktnamn: | New Refreshers |
| Varumärke: | Swizzels |
| Förpackningsstorlek: | 3000g |
| Leverantörens artikelnummer | 229888 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Kola, Godis, Konfektyr, Lösvikt, Refresher |
|---|
| Marknadsbudskap: | Klassiker av godis som är uppskattad av så många. Tillverkas av den engelska firman Swizzels som har gjort godis sedan 1928. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-01-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-01-19 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2018-01-22 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2018-01-23 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000045 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Glukossirap, Socker, Veg. Olja (Palmolja, Palmkärnolja), Syror: Citronsyra; Geleringsmedel: Gelatin; Stearinsyra, Modifieradstärkelse, Emulgeringsmedel: Glycerol Monostearat (E471); Klumpförebyggandemedel: Magnesiumkarbonat;Smak-fargamnen, Lutein. |
|---|
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 60 |
| Format för datummärkning, kod: | YYYY-MM-DD |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 125 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 3125 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 3000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 260 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 416 mm |
| Artikelns höjd: | 70 mm |
| Staplingsbarhet | 3 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 15010478403991 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 120 st Basnivåförpackningar 05010478403994 |
| Artikelkategori: | Konfektyr |
|---|---|
| Varumärke: | Swizzels |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-01-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-01-19 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2018-01-22 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2018-01-23 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000045 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 400000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 360 mm |
| Staplingsbarhet | 3 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 40 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |