
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 9999 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Allergenpåstående: | Inga allergener |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05010314450007 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | NG25061 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 3 st Mellannivåförpackningar 05010314450090 3 st Mellannivåförpackningar 05010314450991 |
| Artikelkategori: | WHISKY |
|---|---|
| Produktnamn: | WHISKY 40 % |
| Varumärke: | The Famous Grouse |
| Undervarumärke: | The Famous Grouse 4,5 L - UPD |
| Förpackningsstorlek: | 4500 |
| Leverantörens artikelnummer | NG25061 |
|---|---|
| Köparens artikelnummer | 0000 |
| Kontakt GLN: | 7381000013706 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Susanna Albrektson |
| Kontaktadress: | Nigab, Box 10296, 434 23 Kungsbacka |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Partens GLN: | 7350025070001 |
|---|---|
| Partensnamn: | Drinks Logistics Partner |
| Typ av part: | Distributör |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-08-19 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Alkoholhalt: | 40% |
|---|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 22083079 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 20 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 9999 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 25% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 6487 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 4500 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 4500 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 142 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 142 mm |
| Artikelns höjd: | 474 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 05010314450090 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 05010314450007 |
| Ingår i: | 20 st Toppnivåförpackningar 07331031020884 |
| Artikelkategori: | WHISKY |
|---|---|
| Produktnamn: | WHISKY 40 % |
| Varumärke: | The Famous Grouse |
| Undervarumärke: | The Famous Grouse 4,5 L - UPD |
| Förpackningsstorlek: | 3X4500 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-08-19 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 683 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 20797 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 13500 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 164 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 468 mm |
| Artikelns höjd: | 544 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 05010314450991 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 05010314450007 |
| Ingår i: | 14 st Toppnivåförpackningar 07331031020860 |
| Artikelkategori: | WHISKY |
|---|---|
| Produktnamn: | WHISKY 40 % |
| Varumärke: | The Famous Grouse |
| Undervarumärke: | The Famous Grouse 4,5 L - Cradle |
| Förpackningsstorlek: | 3X4500 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 1997-07-01 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 1073 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 23965 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 13500 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 227 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 557 mm |
| Artikelns höjd: | 557 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07331031020884 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 20 st Mellannivåförpackningar 05010314450090 |
| Artikelkategori: | WHISKY |
|---|---|
| Varumärke: | The Famous Grouse |
| Undervarumärke: | The Famous Grouse 4,5 L - UPD |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-08-19 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 441690 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1240 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 10 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 2 st |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07331031020860 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 14 st Mellannivåförpackningar 05010314450991 |
| Artikelkategori: | WHISKY |
|---|---|
| Varumärke: | The Famous Grouse |
| Undervarumärke: | The Famous Grouse 4,5 L - Cradle |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-08-19 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 1997-07-01 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 360510 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 126400 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 7 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 2 st |