
Ananasnektar att dricka naturell eller som del av drinkar.
102411335115 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Nektar, drickfärdig -- Övrig nektar
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382113799 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 05000382113805 |
| Artikelkategori: | Pineapple |
|---|---|
| Produktnamn: | Pineapple |
| Varumärke: | Rubicon |
| Förpackningsstorlek: | 1L |
| Marknadsbudskap: | Ananasnektar att dricka naturell eller som del av drinkar. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000309 |
|---|
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 35 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 35 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Brick- eller tegelstensförpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1090 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 60 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 95 mm |
| Artikelns höjd: | 208 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382113805 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1788 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 05000382113799 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 01050003821132 |
| Artikelkategori: | Pineapple |
|---|---|
| Produktnamn: | Pineapple |
| Varumärke: | Rubicon |
| Förpackningsstorlek: | 12x1L |
| Leverantörens artikelnummer | 1788 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000309 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 13290 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 12000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 12000 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 370 mm |
| Artikelns höjd: | 214 mm |
| Staplingsbarhet | 10 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 01050003821132 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 05000382113805 |
| Artikelkategori: | Pineapple |
|---|---|
| Varumärke: | Rubicon |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-05-18 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000309 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 822400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1220 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |