Raspberry Peach
Raspberry Peach
Artikelnr
1429 (Mellan)
Uppgiftslämnare
Hemberga Dryckesgrossisten AB
Ingredienser
Ingredienser:
Dabas produktklassificering
102411366486 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Övriga drycker -- Övrig dryck
Förvaring
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382101598 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 05000382101581
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Raspberry Peach |
|---|
| Produktnamn: | Raspberry Peach |
|---|
| Varumärke: | Snapple |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 473 ml |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-08-22 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-29 |
|---|
Säsong
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
INGREDIENSFÖRTECKNING
| Ingrediensförteckning: | Ingredienser: |
|---|
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|
| Förpackningsmaterial: | |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 720 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 473 millimeter |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per liter |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 473 milliliter |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 72 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 72 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 183 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382101581 |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1429 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 05000382101598
|
|---|
| Ingår i: | 65 st Toppnivåförpackningar 15000382101588
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Raspberry Peach |
|---|
| Produktnamn: | Raspberry Peach |
|---|
| Varumärke: | Snapple |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 1429 |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-08-22 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-29 |
|---|
Säsong
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 8740 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5676 milliliter |
|---|
| Jämförmängd kod: | milliliter exkl. pant |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 5676 milliliter |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 220 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 292 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 186 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 15000382101588 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 65 st Mellannivåförpackningar 05000382101581
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Raspberry Peach |
|---|
| Varumärke: | Snapple |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-08-22 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-29 |
|---|
Säsong
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
|---|
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 593100 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 1080 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
PACKMÖNSTER
| Antal per lav: | 13 st |
|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.