
102411366486 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Övriga drycker -- Övrig dryck
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382100799 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 05000382100782 |
| Artikelkategori: | Apple |
|---|---|
| Produktnamn: | Apple |
| Varumärke: | Snapple |
| Förpackningsstorlek: | 473ml |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2015-01-01 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 25 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 720 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 473 milliliter |
| Jämförmängd kod: | milliliter exkl. pant |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 473 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 72 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 72 mm |
| Artikelns höjd: | 183 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 05000382100782 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1412 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 05000382100799 |
| Ingår i: | 65 st Toppnivåförpackningar 15000382100611 |
| Artikelkategori: | Apple |
|---|---|
| Produktnamn: | Apple |
| Varumärke: | Snapple |
| Förpackningsstorlek: | 5676ml |
| Leverantörens artikelnummer | 1412 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2015-01-01 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 8740 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5676 milliliter |
| Jämförmängd kod: | milliliter exkl. pant |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5676 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 220 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 292 mm |
| Artikelns höjd: | 186 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 15000382100611 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 65 st Mellannivåförpackningar 05000382100782 |
| Artikelkategori: | Apple |
|---|---|
| Varumärke: | Snapple |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-09-30 |
|---|---|
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2015-01-01 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 593100 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1080 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 13 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |