
Gurka, ättiksprit, socker, salt, naturlig arom, färgämne riboflavin.
Skivad på längden av lagom stora gurkor i en mild ättikslag. Konsistens och smak är som alltid med Kühne utmärkt. Gör det lilla extra för din Sandwich, Wrap, Hot Dog, Hamburgare, Baguette.
102911554838 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsakskonserver -- Övriga grönsakskonserver
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Hållbarhet efter öppning: | 10 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 224 kJ |
| Energi: | 53 kcal |
| Fett: | 0,1 g |
| - Varav mättat fett: | < 0,1 g |
| Kolhydrat: | 11 g |
| - Varav sockerarter: | 10 g |
| Protein: | 0,6 g |
| Salt: | 0,9 g |
| Fiber: | 1,3 g |
| Senap | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 04012200401200 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 224110 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 210 st Toppnivåförpackningar 14012200401207 |
| Artikelkategori: | Sandwich Gurka |
|---|---|
| Produktnamn: | Sandwich Gurka |
| Varumärke: | Kühne |
| Förpackningsstorlek: | 2900 g |
| Leverantörens artikelnummer | 224110 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Gurka, Inläggning, Sandwich, Hamburgare, Baguette, Kuhne, Haugen-Gruppen AB |
|---|
| Marknadsbudskap: | Skivad på längden av lagom stora gurkor i en mild ättikslag. Konsistens och smak är som alltid med Kühne utmärkt. Gör det lilla extra för din Sandwich, Wrap, Hot Dog, Hamburgare, Baguette. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-12-17 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-12-17 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000292 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Gurka, ättiksprit, socker, salt, naturlig arom, färgämne riboflavin. |
|---|
| Tillverkningsland: | Tyskland |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 2001100019 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 10 |
| Format för datummärkning, kod: | DDMMYYYY |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 296 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 3196 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1550 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2900 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 156 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 156 mm |
| Artikelns höjd: | 179 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 14012200401207 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 210 st Basnivåförpackningar 04012200401200 |
| Artikelkategori: | Sandwich Gurka |
|---|---|
| Varumärke: | Kühne |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-12-17 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-12-17 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000292 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 696160 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1224 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 35 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |