Persikahalvor, druvjuice, citronsyra.
103011595023 / Kolonial/Speceri -- Frukt/Bär -- Frukt/bär konserver, egen juice -- Persikor
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1200 |
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur Öppnad förpackning förvaras i kylskåp i max 3 dagar i en behållare utan metall. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 216 kJ |
| Energi: | 51 kcal |
| Fett: | 0,1 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 12 g |
| - Varav sockerarter: | 11 g |
| Protein: | 0,6 g |
| Salt: | 0 g |
| Fiber: | 0,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 04007373000640 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 302119 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 40073730096436 |
| Artikelkategori: | Persika halv juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Persika halv juice |
| Varumärke: | Splendor |
| Förpackningsstorlek: | 820 g |
| Leverantörens artikelnummer | 302119 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Persika, halv, juice, konserver |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-09-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-09-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Persikahalvor, druvjuice, citronsyra. |
|---|
| Tillverkningsland: | Grekland |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur Öppnad förpackning förvaras i kylskåp i max 3 dagar i en behållare utan metall. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 22 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1200 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 90 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 910 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 480 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 820 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 99 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 99 mm |
| Artikelns höjd: | 119 mm |
| Faktor avrunnen vikt | 0.58 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 40073730096436 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 04007373000640 |
| Artikelkategori: | Persika halv juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Persika halv juice |
| Varumärke: | Splendor |
| Förpackningsstorlek: | 12x820 g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-09-25 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 177 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 11097 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 9840 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 9840 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 307.5 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 409 mm |
| Artikelns höjd: | 121 mm |
| Staplingsbarhet | 9 mellanförpackningar i höjd |
|---|