
socker/sukker, choklad- och HASSELNÖTSFYLLNING/HASSELNØDDEFYLD 19,2% (socker/sukker, ohärdade vegetabiliska fetter/fedtstoffer (kokos, palmkärn, palm, raps i varierande andel), HASSELNÖTSSMÖR/HASSELNØDDESMØR 10,5%, chokladpulver 9,5% (kakaopulver, socker/sukker), SKUMMJÖLKPULVER/SKUMMETMÆLKSPULVER, emulgeringsmedel/emulgator (E322), naturligt vaniljextrakt), VETEMJÖL/HVEDEMEL, ohärdat rapsolja/uhærdet rapsolie, ÄGGVITOR/ÆGGEHVIDER, ÄGG/ÆG, bitar/stykker av mörk choklad 3,8% (kakaomassa, socker/sukker, emulgeringsmedel/emulgator (E322 (SOJA/SOJA)), naturlig vaniljarom), fettreducerat kakaopulver 2,8%, stärkelse/stivelse, vatten/vand, bakpulver (E450, E500), MJÖLKVASSLE/VALLEPULVER (MÆLK), hydrolysat av ärt-/ærteprotein, surhetsreglerande medel/middel (E501, E525), salt, naturlig arom (MJÖLK/MÆLK) Kan innehålla: andra nötter/nødder
En utsökt muffin för alla chokladälskare! Perfekta till fikastunden, som dessert eller en lyxig detalj på kalas och bruncher. Muffins med extra mycket fyllning – hela 19,2 % rik choklad- och hasselnötsfyllning, toppade med krispiga mörkchoklad bitar. Snabb och enkel att förbereda: tina i 2 timmar i rumstemperatur. Enkla att ta med och uppskattade av både stora och små.
205612636496 / Djupfryst -- Kaffebröd/Degämne/Smördeg -- Övrig kaffebröd -- Övrig kaffebröd
| Tillagningssätt: | Ätfärdig |
|---|---|
| Anvisningar: | Tinas i 2 timmar i rumstemperatur. Tinas i försluten påse för att bevara fukten. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 547 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras/ Opbevaras i -18°C. Återfrys aldrig en tinad produkt/ Må ikke nedfryses igen efter optøning. Kan förvaras 3 dagar i kylen efter upptining |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1848 kJ |
| Energi: | 442 kcal |
| Fett: | 24 g |
| - Varav mättat fett: | 3,1 g |
| Kolhydrat: | 48 g |
| - Varav sockerarter: | 34 g |
| Protein: | 6,2 g |
| Salt: | 0,78 g |
| Hasselnöt | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Nötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 03291810199702 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 19970B |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 24 st Mellannivåförpackningar 03291810074993 |
| Artikelkategori: | Muffins |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Muffins choklad/hasselnöt |
| Produktnamn: | Muffins choklad/hasselnöt 90 g |
| Varumärke: | DELIFRANCE |
| Reglerat produktnamn: | Muffins choklad/hasselnöt |
| Förpackningsstorlek: | 90 g |
| Leverantörens artikelnummer | 19970B |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | muffins, cupcakes, fika, konferensfika, frukostbuffé, chokladbakelse |
|---|
| Marknadsbudskap: | En utsökt muffin för alla chokladälskare! Perfekta till fikastunden, som dessert eller en lyxig detalj på kalas och bruncher. Muffins med extra mycket fyllning – hela 19,2 % rik choklad- och hasselnötsfyllning, toppade med krispiga mörkchoklad bitar. Snabb och enkel att förbereda: tina i 2 timmar i rumstemperatur. Enkla att ta med och uppskattade av både stora och små. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000170 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | socker/sukker, choklad- och HASSELNÖTSFYLLNING/HASSELNØDDEFYLD 19,2% (socker/sukker, ohärdade vegetabiliska fetter/fedtstoffer (kokos, palmkärn, palm, raps i varierande andel), HASSELNÖTSSMÖR/HASSELNØDDESMØR 10,5%, chokladpulver 9,5% (kakaopulver, socker/sukker), SKUMMJÖLKPULVER/SKUMMETMÆLKSPULVER, emulgeringsmedel/emulgator (E322), naturligt vaniljextrakt), VETEMJÖL/HVEDEMEL, ohärdat rapsolja/uhærdet rapsolie, ÄGGVITOR/ÆGGEHVIDER, ÄGG/ÆG, bitar/stykker av mörk choklad 3,8% (kakaomassa, socker/sukker, emulgeringsmedel/emulgator (E322 (SOJA/SOJA)), naturlig vaniljarom), fettreducerat kakaopulver 2,8%, stärkelse/stivelse, vatten/vand, bakpulver (E450, E500), MJÖLKVASSLE/VALLEPULVER (MÆLK), hydrolysat av ärt-/ærteprotein, surhetsreglerande medel/middel (E501, E525), salt, naturlig arom (MJÖLK/MÆLK) Kan innehålla: andra nötter/nødder |
|---|
| Tillverkningsland: | Frankrike |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 19059070 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras/ Opbevaras i -18°C. Återfrys aldrig en tinad produkt/ Må ikke nedfryses igen efter optøning. Kan förvaras 3 dagar i kylen efter upptining |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 547 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | - |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Ingen datummärkning |
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Oförpackad |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 90 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 90 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 90 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 90 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 90 g |
| Artikelns bredd: | 1 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1 mm |
| Artikelns höjd: | 1 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 03291810074993 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 19970 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 24 st Basnivåförpackningar 03291810199702 |
| Ingår i: | 90 st Toppnivåförpackningar 03291810075006 |
| Artikelkategori: | Muffins |
|---|---|
| Produktnamn: | Muffins choklad/hasselnöt 90 g |
| Varumärke: | DELIFRANCE |
| Reglerat produktnamn: | Muffins choklad/hasselnöt |
| Förpackningsstorlek: | 2160 g |
| Leverantörens artikelnummer | 19970 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000170 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 400 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 2560 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2160 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 2160 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 2160 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 2160 g |
| Artikelns bredd: | 298 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 398 mm |
| Artikelns höjd: | 186 mm |
| Staplingsbarhet | 10 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 03291810075006 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 199700030 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 90 st Mellannivåförpackningar 03291810074993 |
| Artikelkategori: | Muffins |
|---|---|
| Varumärke: | DELIFRANCE |
| Reglerat produktnamn: | Muffins choklad/hasselnöt |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000170 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 255400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 2010 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |