
Hjortinnanlår
OBS! Viltkött som kan innehålla hagelkulor eller rester därav.
206513215587 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Viltkött -- Övrigt viltkött
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1080 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 636 kJ |
| Energi: | 172 kcal |
| Fett: | 2 g |
| - Varav mättat fett: | 1 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 31 g |
| Salt: | 0,2 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02872400000007 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | PRELIMINARY |
| Leverantörens artikelnummer: | 326223 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Hjortinnanlår |
|---|---|
| Produktnamn: | Hjortinnanlår |
| Varumärke: | SFF |
| Förpackningsstorlek: | 8x 1,4kg |
| Leverantörens artikelnummer | 326223 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Hjort vilt viltkött hjortinnanlår innanlår |
|---|
| Marknadsbudskap: | OBS! Viltkött som kan innehålla hagelkulor eller rester därav. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-09-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-09-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005789 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Hjortinnanlår |
|---|
| Tillverkningsland: | Polen |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 02089030 |
| Lägsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1080 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 800 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 11300 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 10500 gram |
|---|
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 7 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 8 |
| Vikt/volym (per st): | 1400 Gram |
| C:a vikt/volym: | Ja |
| Artikelns bredd: | 187 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 574 mm |
| Artikelns höjd: | 130 mm |