
Hamburgare av 100% nötkött
308414595439 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nötfärs
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållandet mellan kollagen och köttprotein lägre än 15%. Fetthalt lägre än 12% |
|---|
| Tillagningssätt: | Steka |
|---|---|
| Anvisningar: | Produkten skall genomstekas |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
| Förvaringsinstruktioner: | +4°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381579600005 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 21892 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Hamburgare 90 GR |
|---|---|
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | ca 900g |
| Leverantörens artikelnummer | 21892 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-04-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Hamburgare av 100% nötkött |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | +4°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 4 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
|---|
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållandet mellan kollagen och köttprotein lägre än 15%. Fetthalt lägre än 12% |
|---|---|
| Innehåller latex: | Nej |
| Format för datummärkning, kod: | yymmdd |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 2500 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 520 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |