
Nötfärs finmald EU
308414555502 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Blandprodukter av kött -- Blandfärs
| Tillagningssätt: | Steka |
|---|---|
| Anvisningar: | Produkten skall genomstekas. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
| Förvaringsinstruktioner: | Max temp: +2°C |
| Användningsinstruktioner: | Produkten skall genomstekas |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381573200003 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 70936 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Nötfärs finmald EU |
|---|---|
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | ca1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 70936 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-15 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nötfärs finmald EU |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Max temp: +2°C |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Produkten skall genomstekas |
| Högsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 2600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 520 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |