

Kalvfärs finmald EU.
308414575454 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Kalvkött -- Kalvfärs
| Tillagningssätt: | Steka |
|---|---|
| Anvisningar: | Produkten skall genomstekas. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
| Förvaringsinstruktioner: | Max temp: +2°C |
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 540 kJ |
| Energi: | 125 kcal |
| Fett: | 10 g |
| - Varav mättat fett: | 4,5 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 19 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381569800002 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 72893 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Kalvfärs finmald EU |
|---|---|
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 72893 |
|---|
| Övrig Information | Förhållandet mellan kollagen och köttprotein lägre än 15%. Fetthalt lägre än 12% |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-01-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-01-23 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005804 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Kalvfärs finmald EU. |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Max temp: +2°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 2600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 520 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |