

Fläskfärs finmald.
308414565400 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Griskött -- Gris, färs
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 12%. |
|---|
| Tillagningssätt: | Steka |
|---|---|
| Anvisningar: | Produkten skall genomstekas. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
| Förvaringsinstruktioner: | Max temp: +2°C |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381562400001 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 70933 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Fläskfärs finmald EU |
|---|---|
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 70933 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Fläskfärs finmald. |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Max temp: +2°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
|---|
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 12%. |
|---|---|
| Innehåller latex: | Nej |
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Artikelns bruttovikt: | 2600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 520 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |