

Fläskfärs
308414565400 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Griskött -- Gris, färs
| Typ av märkning: | Kött från Sverige |
|---|
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 18%. Fetthalt lägre än 18% |
|---|
| Tillagningssätt: | Steka |
|---|---|
| Anvisningar: | Produkten skall genomstekas. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
| Förvaringsinstruktioner: | Max temp: +2°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02381562300004 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 21856 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Fläskfärs SE |
|---|---|
| Produktnamn: | Fläskfärs |
| Varumärke: | NORDSTRÖMS |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 21856 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Fläskfärs |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Max temp: +2°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1 |
|---|
| Övrig regulatorisk märkningsinformation: | Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 18%. Fetthalt lägre än 18% |
|---|---|
| Innehåller latex: | Nej |
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 2600 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2600 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 520 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|