
Sill (Clupea harengus), vatten, salt
Saltsillfilé
308314525290 / Färskvaror/Kylvaror -- Fisk- och skaldjursprodukter -- Sill -- Övrig sill
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 122 |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 770 kJ |
| Energi: | 184 kcal |
| Fett: | 14 g |
| - Varav mättat fett: | 4,33 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 13 g |
| Fisk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02380608700006 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1807 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 10 st Mellannivåförpackningar 97391159018074 |
| Artikelkategori: | Saltsillfilé |
|---|---|
| Produktnamn: | Saltsillfilé |
| Varumärke: | BD FISK |
| Förpackningsstorlek: | 600g |
| Leverantörens artikelnummer | 1807 |
|---|
| Kontakt GLN: | 0920-599700 |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Partens GLN: | 973 |
|---|---|
| Typ av part: | Produktionsanläggning |
| Marknadsbudskap: | Saltsillfilé |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000282 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Sill (Clupea harengus), vatten, salt |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 122 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 14 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 614 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 600 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 295 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 30 mm |
| Artikelns höjd: | 190 mm |
| Staplingsbarhet | 8 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 97391159018074 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 10 st Basnivåförpackningar 02380608700006 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 77391159018070 |
| Artikelkategori: | Saltsillfilé |
|---|---|
| Varumärke: | BD FISK |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000282 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 764 gram |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | SRS halvlåda 120 röd |
| Artikelns bruttovikt: | 6904 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 6000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 148 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 136 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 10 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 77391159018070 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 97391159018074 |
| Artikelkategori: | Saltsillfilé |
|---|---|
| Varumärke: | BD FISK |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-01-15 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000282 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 4 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 356392 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1032 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |