Fetthalt max 10% SVENSKT NÖTKÖTT Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 15% Slaktat 026 Styckat 084 Mald 084 Ska värmebehandlas innan förtäring.
308414595439 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nötfärs
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 10 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 02379338600007 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 386 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 97332071003861 |
| Artikelkategori: | Nötfärs |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Nötfärs |
| Produktnamn: | Nötfärs |
| Varumärke: | JMs Kött & Chark |
| Förpackningsstorlek: | ca 3000g |
| Leverantörens artikelnummer | 386 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-10-10 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-10-21 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-10-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2023-10-11 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Fetthalt max 10% SVENSKT NÖTKÖTT Förhållande mellan kollagen och köttprotein lägre än 15% Slaktat 026 Styckat 084 Mald 084 Ska värmebehandlas innan förtäring. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 10 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
| Artikelns bruttovikt: | 3010 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 3000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 250 mm |
| Artikelns höjd: | 150 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97332071003861 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 386 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 02379338600007 |
| Artikelkategori: | Nötfärs |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötfärs |
| Varumärke: | JMs Kött & Chark |
| Leverantörens artikelnummer | 386 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-10-10 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-10-21 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-10-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2023-10-11 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 350 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 9350 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 6000 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 2x3kg |
| Artikelns bredd: | 285 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 195 mm |
| Staplingsriktning | VERTICAL |
|---|