
Kalvkött
Saftig styckningsdetalj som med fördel steks i ugn på låg temperatur.
308414575462 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Kalvkött -- Kalv, kotlettrad med ben
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02376821700008 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 266890 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Kalvracks Rose |
|---|---|
| Produktnamn: | Kalvracks Rose |
| Varumärke: | T Boer |
| Förpackningsstorlek: | 2,5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 266890 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Kalvracks kalv kalvben revben |
|---|---|
| Övrig Information | 4 x ca 2,5 kg/krt. |
| Marknadsbudskap: | Saftig styckningsdetalj som med fördel steks i ugn på låg temperatur. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-08-18 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-01-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-01-27 |
| Produktklass, kod: | 10005804 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Kalvkött |
|---|
| Tillverkningsland: | Nederländerna |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 02023090 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 3 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2550 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 100 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 100 mm |
| Artikelns höjd: | 10 mm |
| Staplingsbarhet | 7 basförpackningar i höjd |
|---|