
Helmuskelskinka av gris, vatten, salt, maltodextrin, druvsocker, naturliga aromer, stabiliseringsmedel (E451, E450, E407), antioxidationsmedel (E331, E301), konserveringsmedel (E250).
Använd hel kokt skinka till smörgåsar, på buffén eller i sallader och andra smårätter. Skinkan är gjord på hel muskel av svensk råvara. Producerad i Västergötland och en förpackning innehåller 3 kilo.
308514635731 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Charkuterier utom korv -- Skinka, kokt
| Typ av märkning: | Nyckelhålet Kött från Sverige |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 30 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 380 kJ |
| Energi: | 90 kcal |
| Fett: | 1,5 g |
| - Varav mättat fett: | 0,6 g |
| Kolhydrat: | < 0,5 g |
| - Varav sockerarter: | < 0,5 g |
| Protein: | 19 g |
| Salt: | 2,5 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02376817100003 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 316059 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 3 st Mellannivåförpackningar 97321570001713 |
| Artikelkategori: | Skinka kokt hel |
|---|---|
| Produktnamn: | Skinka kokt hel |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 3 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 316059 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Skinka, Kokt skinka, Skivad skinka, Smörgåspålägg, Fläsk, Pålägg, |
|---|
| Marknadsbudskap: | Använd hel kokt skinka till smörgåsar, på buffén eller i sallader och andra smårätter. Skinkan är gjord på hel muskel av svensk råvara. Producerad i Västergötland och en förpackning innehåller 3 kilo. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Helmuskelskinka av gris, vatten, salt, maltodextrin, druvsocker, naturliga aromer, stabiliseringsmedel (E451, E450, E407), antioxidationsmedel (E331, E301), konserveringsmedel (E250). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 30 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 16 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 3016 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 3000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 120 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 50 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97321570001713 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 316059 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 02376817100003 |
| Artikelkategori: | Skinka kokt hel |
|---|---|
| Produktnamn: | Skinka kokt hel |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 3x 3kg |
| Leverantörens artikelnummer | 316059 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 252 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 9300 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 9000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 290 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 165 mm |