Rostbiff Butik FRYST
Rostbiff
Artikelnr
4246 (Bas)
Varumärke
Andersson & Tillman
Uppgiftslämnare
Andersson & Tillman AB
Dabas produktklassificering
206513195541 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Nötkött -- Rostbiff
Märkning
Upphandlingsmyndighetens hållbarhetskriterier:
- Ansvarsfull antibiotikaanvändning - kött och mjölk, 11398, Bas
- Bedövning vid slakt - kött, 10763:1, Bas
- Betesdrift och utevistelse - nötkött, 10435:2, Bas
- Grovfoder till kalvar - nötkött och mjölk, 11385, Bas
- Information om råvarans ursprung - kött , 11527, Bas
- Operativa ingrepp med bedövning - nötkött och mjölk, 10916:4, Bas
- Transport av djur till slakt, 10762:1, Bas
- Utfodring vid uppstallning före slakt, 11534, Avancerad
Förvaring
| Temperatur (°C): | |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 02372742300006 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4246 |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 97340063042460
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Rostbiff Butik FRYST |
|---|
| Artikelbeskrivning: | Rostbiff |
|---|
| Produktnamn: | Rostbiff |
|---|
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 3000 |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 4246 |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
TEMPERATUR
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -30 °C |
|---|
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | åååå-mm-dd |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | I kilogram där 'n' anger antal decimaler |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsvikt: | 30 gram |
|---|
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
|---|
| Förpackningsmaterial: | |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 3030 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3000 gram |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 3000 gram |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 198 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 100 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 2000 basförpackningar i höjd |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 97340063042460 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 02372742300006
|
|---|
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 67340063042469
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Rostbiff Butik FRYST |
|---|
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsvikt: | 576 gram |
|---|
| Plattformshöjd: | 155mm |
|---|
| Förpackningsmaterial: | |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 12696 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 12000 gram |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 155 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 100000 mellanförpackningar i höjd |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 67340063042469 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 97340063042460
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Rostbiff Butik FRYST |
|---|
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-12-14 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
|---|
| Förpackningsmaterial: | - Övrigt trä
- Vikt: 25000 gram
|
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 329704 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 1074 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 200000 toppförpackningar i höjd |
|---|
PACKMÖNSTER
| Antal per lav: | 4 st |
|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.