

Nöttalg 100%
308414595449 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Övrigt nötkött
| Typ av märkning: | Kött från Sverige |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02360526300007 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 593 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 1 st Mellannivåförpackningar 97350163481076 |
| Artikelkategori: | Nöttalg SE |
|---|---|
| Produktnamn: | Nöttalg SE |
| Varumärke: | Dahlbergs Kött |
| Förpackningsstorlek: | 5000g |
| Leverantörens artikelnummer | 593 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-21 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nöttalg 100% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 290 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 165 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97350163481076 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 1 st Basnivåförpackningar 02360526300007 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 27350163481077 |
| Artikelkategori: | Nöttalg SE |
|---|---|
| Produktnamn: | Nöttalg SE |
| Varumärke: | Dahlbergs Kött |
| Förpackningsstorlek: | 5000g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-21 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 290 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 165 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350163481077 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 97350163481076 |
| Artikelkategori: | Nöttalg SE |
|---|---|
| Varumärke: | Dahlbergs Kött |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-11-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-11-21 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 265000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1248 mm |
| Staplingsbarhet | 6 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |