
100% fasan
206713415928 / Djupfryst -- Fågel, oberedd -- Viltfågel -- Fasan
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 533 kJ |
| Energi: | 127 kcal |
| Fett: | 3,6 g |
| - Varav mättat fett: | 1,2 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 23,5 g |
| Salt: | 0,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02358487500000 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 225265-K |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 15 st Mellannivåförpackningar 97319992252653 |
| Artikelkategori: | Fasanfilé |
|---|---|
| Produktnamn: | Fasanfilé |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 300g |
| Leverantörens artikelnummer | 225265-K |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-10-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-10-03 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005799 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% fasan |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 5 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 300 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 305 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 300 gram |
|---|
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 2 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 2 |
| Vikt/volym (per st): | 150 Gram |
| C:a vikt/volym: | Ja |
| Artikelns bredd: | 190 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 90 mm |
| Artikelns höjd: | 30 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97319992252653 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 225265 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 15 st Basnivåförpackningar 02358487500000 |
| Ingår i: | 120 st Toppnivåförpackningar 37319992252651 |
| Artikelkategori: | Fasanfilé |
|---|---|
| Produktnamn: | Fasanfilé |
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Förpackningsstorlek: | 5000g |
| Leverantörens artikelnummer | 225265 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-10-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-10-03 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005799 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 535 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5110 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 4575 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 4575 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 410 mm |
| Artikelns höjd: | 100 mm |
| Staplingsbarhet | 15 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 37319992252651 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 120 st Mellannivåförpackningar 97319992252653 |
| Artikelkategori: | Fasanfilé |
|---|---|
| Varumärke: | Lapin Liha |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-04 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005799 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -21 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -21 °C |
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 638200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 774 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 20 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |