

308414595449 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Övrigt nötkött
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 02357216000002 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 440122-1 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 97340046001644 |
| Artikelkategori: | Flankstek |
|---|---|
| Produktnamn: | Flankstek |
| Varumärke: | Highland Beef ® |
| Förpackningsstorlek: | 450g |
| Leverantörens artikelnummer | 440122-1 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 0201300090 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 4 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 20 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 470 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 450 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 450 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 238 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 40 mm |
| Artikelns höjd: | 135 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97340046001644 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 440122 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 02357216000002 |
| Ingår i: | 32 st Toppnivåförpackningar 97340046002153 |
| Artikelkategori: | Flankstek |
|---|---|
| Produktnamn: | Flankstek |
| Varumärke: | Highland Beef ® |
| Leverantörens artikelnummer | 440122 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 4 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 2200 gram |
| Pantkod: | SRS halvlåda 165 svart |
| Artikelns bruttovikt: | 5020 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2700 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 2700 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 193 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 181 mm |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 97340046002153 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 32 st Mellannivåförpackningar 97340046001644 |
| Artikelkategori: | Flankstek |
|---|---|
| Varumärke: | Highland Beef ® |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-01-04 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 4 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 506000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 600 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1600 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |
| Är artikelns packmönster oregelbundet: | Ja |