
Född i: Sverige Uppfödd i: Sverige Slaktad i: Sverige Styckad i: Sverige Paketerad i: Sverige
308414565399 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Griskött -- Gris, filé
| Typ av märkning: | Kött från Sverige |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 21 |
| Förvaringsinstruktioner: | KYLVARA: högst +7°C |
| Användningsinstruktioner: | Produkten ska tillagas |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02321110200004 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 20 st Mellannivåförpackningar 97340052511021 |
| Artikelkategori: | Fläskfilé |
|---|---|
| Produktnamn: | Fläskfilé |
| Varumärke: | Gudruns |
| Förpackningsstorlek: | 500g |
| Kontakt GLN: | 7340052500015 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Gudruns AB |
| Kontaktadress: | Rörvägen 12, 136 50 Jordbro |
| Typ av kontakt: | Tillverkare |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| Hemsida: | gudruns.se |
| E-post: | info@gudruns.se |
| Telefon: | +46 (0)8- 519 177 00 |
| Kontakt GLN: | 7340052500015 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Gudruns AB |
| Kontaktadress: | Rörvägen 12, 136 50 Jordbro |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| Hemsida: | https://gudruns.se/kontakt/ |
| E-post: | kvalitet@gudruns.se |
| Telefon: | +46 (0)8- 519 177 00 |
| Kontakt GLN: | 7340052500015 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Gudruns AB |
| Kontaktadress: | Rörvägen 12, 136 50 Jordbro |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| Hemsida: | https://gudruns.se/kontakt/ |
| E-post: | forsaljningen@gudruns.se |
| Telefon: | +46 (0)8- 519 177 00 |
| Sökbegrepp E-handel | gudruns, fläsk, fläskfile, fläskfilé, file, filé, grilla, steka, kött, svensktkött, köttfrånsverige, recept |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-08-14 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-08-10 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Född i: Sverige Uppfödd i: Sverige Slaktad i: Sverige Styckad i: Sverige Paketerad i: Sverige |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 02031955 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | KYLVARA: högst +7°C |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Produkten ska tillagas |
| Högsta förvaringstemperatur: | 7 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 21 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 7 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 507 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 160 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 104 mm |
| Artikelns höjd: | 60 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97340052511021 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1102 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 20 st Basnivåförpackningar 02321110200004 |
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 47340052511026 |
| Artikelkategori: | Fläskfilé |
|---|---|
| Produktnamn: | Fläskfilé |
| Varumärke: | Gudruns |
| Leverantörens artikelnummer | 1102 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-08-14 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-08-10 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Pantkod: | SRS hellåda 167 svart |
| Artikelns bruttovikt: | 11770 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 194 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 181 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 47340052511026 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 97340052511021 |
| Artikelkategori: | Fläskfilé |
|---|---|
| Varumärke: | Gudruns |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-08-14 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-08-10 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005800 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | SRS helpall grå |
| Artikelns bruttovikt: | 297280 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |