
Ingredienser: Nötkött, vatten, nöttalg, potatismjöl, koksalt, socker, lök, kryddor, stabiliseringsmedel E450, askorbinsyra E300, konserveringsmedel E250. Kötthalt 48,1%
308514675697 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Korv -- Nötkorv
| Tillagningsmetod: |
|
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 608 kJ |
| Energi: | 145 kcal |
| Fett: | 10,1 g |
| Kolhydrat: | 5,1 g |
| Protein: | 8,7 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 02080197800001 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 78 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Rindwurst |
|---|---|
| Varumärke: | Charkett |
| Leverantörens artikelnummer | 78 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005836 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ingredienser: Nötkött, vatten, nöttalg, potatismjöl, koksalt, socker, lök, kryddor, stabiliseringsmedel E450, askorbinsyra E300, konserveringsmedel E250. Kötthalt 48,1% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Temperaturkontroll |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 15 gram |
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2500 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 250 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 80 mm |