
Grönt te 100%.
Passar på menyn under hela dagen. Rent grönt te med mild, naturlig smak helt utan övrig smaksättning. Twinings rena gröna te signalerar hälsa och tillhör våra storsäljare.
110915446615 / Kolonial/Speceri -- Te -- Grönt neutralt -- Påsar med kuvert och snöre
| Typ av märkning: | Rainforest Alliance |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
| Användningsinstruktioner: | Hetta upp färskt vatten till 80 grader C. Låt tepåsen dra i 2-3 minuter. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 00070177091361 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 00070177524203 |
| Artikelkategori: | Grönt Te |
|---|---|
| Produktnamn: | Pure Green Tea |
| Varumärke: | Twinings |
| Förpackningsstorlek: | 25 pås |
| Sökbegrepp E-handel | Te, Grönt te, Grönt, Twinings, Rainforest Alliance, Sourced with Care, Ethical Tea Partnership |
|---|
| Marknadsbudskap: | Passar på menyn under hela dagen. Rent grönt te med mild, naturlig smak helt utan övrig smaksättning. Twinings rena gröna te signalerar hälsa och tillhör våra storsäljare. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Grönt te 100%. |
|---|
| Tillverkningsland: | Polen |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 0902100000 |
| Användningsinstruktioner | Hetta upp färskt vatten till 80 grader C. Låt tepåsen dra i 2-3 minuter. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Databärartyp: | UPC A |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ask |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 47 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 97 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 25 Styck |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 50 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 68 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 149 mm |
| Artikelns höjd: | 78 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 00070177524203 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 249207 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 00070177091361 |
| Ingår i: | 72 st Toppnivåförpackningar 10070177524200 |
| Artikelkategori: | Grönt Te |
|---|---|
| Produktnamn: | Pure Green Tea |
| Varumärke: | Twinings |
| Leverantörens artikelnummer | 249207 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Te, Grönt te, Grönt, Twinings, Rainforest Alliance, Sourced with Care, Ethical Tea Partnership |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 174 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1338 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 169 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 428 mm |
| Artikelns höjd: | 165 mm |
| Staplingsbarhet | 12 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 10070177524200 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 72 st Mellannivåförpackningar 00070177524203 |
| Artikelkategori: | Grönt Te |
|---|---|
| Varumärke: | Twinings |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-10-29 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 121336 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1140 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |