
Svart te, Bergamottarom (4,3%).
Noga utvalt svart lösviktste av Ceylon-typ, smaksatt med Bergamott. Passar bra både till morgonen och eftermiddagen.
110915436611 / Kolonial/Speceri -- Te -- Svart smaksatt -- Lösvikt
| Typ av märkning: | Rainforest Alliance |
|---|
| Tillagningssätt: | |
|---|---|
| Anvisningar: | |
| Serveringsförslag: | Koka upp kallt friskt vatten, tillsätt 2g te per 2dl vatten. Låt teet dra ca, 4 minuter. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 00070177020477 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 00070177508944 |
| Artikelkategori: | Svart Te Lösvikt |
|---|---|
| Produktnamn: | Earl Grey |
| Varumärke: | Twinings |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Sökbegrepp E-handel | Te, Ceylon, Fika, Lösvikt, Bergamott svart te, Twinings, Rainforest Alliance, Sourced with Care, Ethical Tea Partnership |
|---|
| Marknadsbudskap: | Noga utvalt svart lösviktste av Ceylon-typ, smaksatt med Bergamott. Passar bra både till morgonen och eftermiddagen. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Svart te, Bergamottarom (4,3%). |
|---|
| Tillverkningsland: | Polen |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|
| Databärartyp: | UPC A |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 21 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 221 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 72 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 78 mm |
| Artikelns höjd: | 138 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 00070177508944 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 281050 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 00070177020477 |
| Ingår i: | 84 st Toppnivåförpackningar 00070177808945 |
| Artikelkategori: | Svart Te Lösvikt |
|---|---|
| Produktnamn: | Earl Grey |
| Varumärke: | Twinings |
| Förpackningsstorlek: | 12x200g |
| Leverantörens artikelnummer | 281050 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Te, Ceylon, Fika, Lösvikt, Bergamott svart te, Twinings, Rainforest Alliance, Sourced with Care, Ethical Tea Partnership |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Databärartyp: | UPC A |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 138 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2790 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 242 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 300 mm |
| Artikelns höjd: | 142 mm |
| Staplingsbarhet | 14 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 00070177808945 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 84 st Mellannivåförpackningar 00070177508944 |
| Artikelkategori: | Svart Te Lösvikt |
|---|---|
| Varumärke: | Twinings |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2013-01-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000116 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 259360 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1144 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |