
Syltlök, ättika (60%), ättika, vatten, glykos-fruktossirap, salt, socker, antioxidantionsmedel: ascorbinsyra, citronsyra och NATRIUMSULFIT, naturliga aromer. Allergiråd: Inga kända råd vid tillfälle.
Sorterad oblekt pärlök i mild ättikslag. Utmärkt tillbehör till kötträtter & i salladsbuffén.
102911544812 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsaksinläggningar -- Syltlök
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
| Hållbarhet efter öppning: | 30 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 156 kJ |
| Energi: | 37 kcal |
| Fett: | 0,1 g |
| - Varav mättat fett: | < 0,1 g |
| Kolhydrat: | 6,5 g |
| - Varav sockerarter: | 6,2 g |
| Protein: | 0,8 g |
| Salt: | 1,7 g |
| Fiber: | 1,5 g |
| Svaveldioxid eller sulfit | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Allergenpåstående: | Allergiråd: Innehåller NATRIUMSULFIT |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 00000040804712 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 04012200784105 |
| Artikelkategori: | Syltlök |
|---|---|
| Produktnamn: | Syltlök |
| Varumärke: | Kühne |
| Förpackningsstorlek: | 2400 g |
| Kontakt GLN: | 7315200000006 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Haugen-Gruppen AB |
| Kontaktadress: | Box 185, 601 03 NORRKÖPING |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| Hemsida: | www.haugen-gruppen.se |
| Sökbegrepp E-handel | Syltlök, Lök, Inlagda grönsaker, Kuhne, Haugen-Gruppen AB |
|---|
| Marknadsbudskap: | Sorterad oblekt pärlök i mild ättikslag. Utmärkt tillbehör till kötträtter & i salladsbuffén. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000289 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Syltlök, ättika (60%), ättika, vatten, glykos-fruktossirap, salt, socker, antioxidantionsmedel: ascorbinsyra, citronsyra och NATRIUMSULFIT, naturliga aromer. Allergiråd: Inga kända råd vid tillfälle. |
|---|
| Tillverkningsland: | Tyskland |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 20059980 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 16 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 30 |
| Databärartyp: | EAN 8 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 1200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 3600 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1380 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 120 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 155 mm |
| Artikelns höjd: | 235 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 04012200784105 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 224280 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 00000040804712 |
| Ingår i: | 44 st Toppnivåförpackningar 14012200784102 |
| Artikelkategori: | Syltlök |
|---|---|
| Produktnamn: | Syltlök |
| Varumärke: | Kühne |
| Förpackningsstorlek: | 4x 2400g |
| Leverantörens artikelnummer | 224280 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000289 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 600 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 15000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5520 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 9600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 250 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 315 mm |
| Artikelns höjd: | 237 mm |
| Staplingsbarhet | 8 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 14012200784102 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 44 st Mellannivåförpackningar 04012200784105 |
| Artikelkategori: | Syltlök |
|---|---|
| Varumärke: | Kühne |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2012-03-27 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000289 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 1200 X 1000 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 685880 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1102 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 11 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |