Helmuskelskinka från svensk gris som har saltats med saltlake innehållande koksalt och socker.
308514635732 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Charkuterier utom korv -- Skinka, rökt
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 2387075400002 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 3086 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Flatrökt Loftahammarskinka skivad |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Helmuskelskinka från svensk gris |
| Varumärke: | Wadstens |
| Förpackningsstorlek: | 700 gram |
| Leverantörens artikelnummer | 3086 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-06-10 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-06-10 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2016-06-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2016-06-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Helmuskelskinka från svensk gris som har saltats med saltlake innehållande koksalt och socker. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Artikelns bruttovikt: | 700 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 100 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 200 mm |
| Artikelns höjd: | 20 mm |