Farmers Initiative Honduras
Farmers Honduras
Artikelnr
4070670 (Mellan)
Uppgiftslämnare
Jacobs Douwe Egberts S.E. AB
Marknadsbudskap
Gevalia Farmers Initiative Honduras 100% Arabica
Dabas produktklassificering
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
Märkning
| Typ av märkning: | Rainforest Alliance
|
|---|
Förvaring
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000678268 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08711000678275
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Farmers Initiative Honduras |
|---|
| Produktnamn: | Farmers Honduras |
|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 425 g |
|---|
Kontakt
| Kontakt GLN: | 7350081810009 |
|---|
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS SE AB |
|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
|---|
Marknadsinformation
| Sökbegrepp E-handel | Kaffe, Rostat, |
|---|
Marknadsbudskap
| Marknadsbudskap: | Gevalia Farmers Initiative Honduras 100% Arabica |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-31 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 437 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 425 gram |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 425 gram |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 95 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 63 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 155 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000678275 |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4070670 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08711000678268
|
|---|
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 08711000678282
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Farmers Initiative Honduras |
|---|
| Produktnamn: | Farmers Honduras |
|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 4070670 |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-31 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 5309 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 5100 gram |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 165 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000678282 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 08711000678275
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Farmers Initiative Honduras |
|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-31 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-01-31 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
MÄRKNING FÖRPACKNING
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
|---|
| Antal enheter: | 1 |
|---|
| Pantkod: | CHEP-helpall |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 344000 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 975 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
PACKMÖNSTER
| Antal per lav: | 12 st |
|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.