
Gevalia Milea är ett mellanrostat kaffe som är rikt på smak och arom, men mindre bittert. Det består av naturligt milda kaffebönor från Central- och Sydamerika. Resultatet är ett smakrikt kaffe med samma koffeinhalt som i vanligt kaffe, men med ovanligt mild smak.
103411714423 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, bryggmalet -- Mellanrost
| Typ av märkning: | UTZ |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537527 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08711000537534 |
| Artikelkategori: | Milea |
|---|---|
| Produktnamn: | Milea |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Förpackningsstorlek: | 425 G |
| Refererad artikel GTIN: | 07622210161703 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS S.E. AB |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-88 37 21 |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Marknadsbudskap: | Gevalia Milea är ett mellanrostat kaffe som är rikt på smak och arom, men mindre bittert. Det består av naturligt milda kaffebönor från Central- och Sydamerika. Resultatet är ett smakrikt kaffe med samma koffeinhalt som i vanligt kaffe, men med ovanligt mild smak. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
| Artikelns bruttovikt: | 437 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 425 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 425 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 92 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 53 mm |
| Artikelns höjd: | 164 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537534 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4061004 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08711000537527 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 08711000537565 |
| Artikelkategori: | Milea |
|---|---|
| Produktnamn: | Milea |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Leverantörens artikelnummer | 4061004 |
|---|
| Refererad artikel GTIN: | 07622210161697 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5309 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5100 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 341 mm |
| Artikelns höjd: | 167 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537565 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 08711000537534 |
| Artikelkategori: | Milea |
|---|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-31 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 344000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 980 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |