
100% kaffe.
FYLLIG -LÄTT - SÖT - Intensitet 9 - Koppstorlek: Ristretto Fylliga, söta noter av marsipan kontrasteras mot en fräsch citrusdoft i denna spännande blandning. Vågorna av smak och arom samverkar och skapar en symfoni av smaker och en kraftfull espressoupplevelse. Blandad av L'OR Coffee Artists. - L'OR kaffekapslar i aluminium är kompatibla med Nespresso®* kaffemaskiner. - L'OR kaffekapslar av aluminium är återvinningsbara, sortera dem tillsammans med aluminiumavfall. - Förvaras svalt och torrt *Varumärke tillhörande tredje part, ej anslutet till JACOBS DOUWE EGBERTS"
103415516655 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, kapslar/pods -- Espresso Mörkrost
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Kapslar som är kompatibla* med Nespresso®** maskiner. *För en detaljerad lista med kompatibla maskiner se www.lorespresso.com **Varumärket tillhör tredje part och har inga kopplingar till JACOBS DOUWE EGBERTS. |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000413371 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 10 st Mellannivåförpackningar 08711000413388 |
| Artikelkategori: | Ristretto 09 Decaffeinato |
|---|---|
| Produktnamn: | Ristretto 09 Decaf |
| Varumärke: | L´OR |
| Förpackningsstorlek: | 10 st |
| Kontaktnamn: | JACOB DOUWE EGBERTS |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-883721 |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Sökbegrepp E-handel | "LOr, L'Or, Lór, L´Or, Kaffekapsel, Kaffekapslar, Kapslar, Kapsel, Kappsalar, Kappsel, Kappslar, Aluminium kaffekapslar, Aluminium kaffe kapslar, Espressokapslar, Espresso kapslar, Espresso, Ristretto, Profondo, Lungo, Longo, Nespresso, Barista, Lor Barista, L'Or Barista, Lór Barista, Coffee, Capsules, Capsuls, Coffee capsules, Aluminium capsules, Expresso, L´Or Barista, Pods, Coffee pods, Nespresso kapslar, Expresso, Koffein fri, Koffeinfri, Koffeinfritt, Decaf, Decaffeinato, Espresso, Expresso, Koffein fri, De caf, Koffein fritt, Caffeine free, Koffeinfria kapslar" |
|---|
| Marknadsbudskap: | FYLLIG -LÄTT - SÖT - Intensitet 9 - Koppstorlek: Ristretto Fylliga, söta noter av marsipan kontrasteras mot en fräsch citrusdoft i denna spännande blandning. Vågorna av smak och arom samverkar och skapar en symfoni av smaker och en kraftfull espressoupplevelse. Blandad av L'OR Coffee Artists. - L'OR kaffekapslar i aluminium är kompatibla med Nespresso®* kaffemaskiner. - L'OR kaffekapslar av aluminium är återvinningsbara, sortera dem tillsammans med aluminiumavfall. - Förvaras svalt och torrt *Varumärke tillhörande tredje part, ej anslutet till JACOBS DOUWE EGBERTS" |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2019-01-29 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% kaffe. |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 09012200 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Kapslar som är kompatibla* med Nespresso®** maskiner. *För en detaljerad lista med kompatibla maskiner se www.lorespresso.com **Varumärket tillhör tredje part och har inga kopplingar till JACOBS DOUWE EGBERTS. |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd/mm/yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
| Förpackningspåstående: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 77 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10 Styck |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 52 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 79 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 33 mm |
| Artikelns höjd: | 155 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000413388 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 4028736 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 10 st Basnivåförpackningar 08711000413371 |
| Ingår i: | 176 st Toppnivåförpackningar 08711000413395 |
| Artikelkategori: | Ristretto 09 Decaffeinato |
|---|---|
| Produktnamn: | Ristretto 09 Decaf |
| Varumärke: | L´OR |
| Leverantörens artikelnummer | 4028736 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2019-01-29 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 94 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 864 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 89 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 349 mm |
| Artikelns höjd: | 160 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000413395 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 176 st Mellannivåförpackningar 08711000413388 |
| Artikelkategori: | Ristretto 09 Decaffeinato |
|---|---|
| Varumärke: | L´OR |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-01-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2019-01-29 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 177064 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1129 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 11 st |