
Potatis, solrosolja.
Skivad potatis
205712664979 / Djupfryst -- Potatisprodukter -- Potatis, friterad -- Övrig friterad potatis
| Tillagningssätt: | Ugnsgrilla |
|---|---|
| Anvisningar: | Varmluftsugn 200grader ca 20-25 min |
| Tillagningssätt: | Fritera |
| Anvisningar: | Värm oljan till 175 ° C. Tillaga ½ korg ca 2,5 till 3 minuter. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras fryst max-18 min-24 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 538 kJ |
| Energi: | 128 kcal |
| Fett: | 4 g |
| - Varav mättat fett: | 0,4 g |
| - Varav fleromättat fett: | 1,6 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 2,0 g |
| Kolhydrat: | 19 g |
| - Varav sockerarter: | 0,5 g |
| Protein: | 2,5 g |
| Salt: | 0,1 g |
| Fiber: | 3 g |
| Natrium: | 0,01 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710438011616 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 08710438014099 |
| Artikelkategori: | Dollar Chips |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Skivad potatis |
| Produktnamn: | Dollar Chips |
| Varumärke: | McCAIN |
| Förpackningsstorlek: | 2500g |
| Kontakt GLN: | 7300009007721 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | McCain Foods Sweden AB |
| Kontaktadress: | Bryggavägen 100, 17831 Ekerö |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| E-post: | foodservice.sweden@mccain.com |
| Hemsida: | www.mccain.se |
| Telefon: | 0855611690 |
| Sökbegrepp E-handel | Dollar Chips, skivas potatis |
|---|
| Marknadsbudskap: | Skivad potatis |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-02-23 |
| Produktklass, kod: | 10000270 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Potatis, solrosolja. |
|---|
| Tillverkningsland: | Nederländerna |
|---|---|
| Tillverkningsland: | Frankrike |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras fryst max-18 min-24 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -24 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -24 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yymmdd |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 11 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 2511 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 263 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 396 mm |
| Artikelns höjd: | 208 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710438014099 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1000008355 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 08710438011616 |
| Ingår i: | 72 st Toppnivåförpackningar 08710438051391 |
| Artikelkategori: | Dollar Chips |
|---|---|
| Produktnamn: | Dollar Chips |
| Varumärke: | McCAIN |
| Undervarumärke: | OUR ORIGINAL CHOICE |
| Reglerat produktnamn: | MCCAIN DOLLAR CHIPS |
| Förpackningsstorlek: | 10000G |
| Leverantörens artikelnummer | 1000008355 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Skivad potatis. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-02-23 |
| Produktklass, kod: | 10000270 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras fryst max-18 min-24. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -24 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -24 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 390 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10434 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 430 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 735 mm |
| Artikelns höjd: | 210 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710438051391 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 72 st Mellannivåförpackningar 08710438014099 |
| Artikelkategori: | Dollar Chips |
|---|---|
| Varumärke: | McCAIN |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-02-23 |
| Produktklass, kod: | 10000270 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | förvaras fryst max-18 min-24 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -24 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -24 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 776248 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1830 mm |
| Staplingsbarhet | 8 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |