
Mandarin, vindruvsjuice.
103011615037 / Kolonial/Speceri -- Frukt/Bär -- Frukt/bär konserver, övriga -- Övriga frukt/bärkonserver
| Användningsinstruktioner: | Oöppnad burk förvaras i rumstemeperatur. Den öppnade burkens innehåll förvaras kylt i glas/plastburk. Öppnad produkt är hållbar i ca 3 dagar. |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 187 kJ |
| Energi: | 45 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 11 g |
| - Varav sockerarter: | 9,9 g |
| Protein: | 0,5 g |
| Salt: | 0 g |
| Fiber: | 1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08410037141201 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 3 st Mellannivåförpackningar 08410037166631 |
| Artikelkategori: | Mandarinklyftor i juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Mandarinklyftor i |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 2,55 kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Mandarin, vindruvsjuice. |
|---|
| Tillverkningsland: | Spanien |
|---|
| Användningsinstruktioner | Oöppnad burk förvaras i rumstemeperatur. Den öppnade burkens innehåll förvaras kylt i glas/plastburk. Öppnad produkt är hållbar i ca 3 dagar. |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 450 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 3000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2550 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 155 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 155 mm |
| Artikelns höjd: | 154 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08410037166631 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 105703 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 08410037141201 |
| Ingår i: | 55 st Toppnivåförpackningar 37301002406550 |
| Artikelkategori: | Mandarinklyftor i juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Mandarinklyftor i |
| Varumärke: | Brakes |
| Förpackningsstorlek: | 3x2,55kg |
| Leverantörens artikelnummer | 105703 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 2350 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 9000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 4500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 7650 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 480 mm |
| Artikelns höjd: | 161 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37301002406550 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 55 st Mellannivåförpackningar 08410037166631 |
| Artikelkategori: | Mandarinklyftor i juice |
|---|---|
| Varumärke: | Brakes |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 526600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 950 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 3 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 18 st |
| Är artikelns packmönster oregelbundet: | Ja |