Durumvetemjöl, vatten
Pastaskruvar
100710426377 / Kolonial/Speceri -- Pastaprodukter/Pastarätter -- Pasta, korta -- Spaghetti, korta
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Förvaringsinstruktioner: | Kartongen sorteras som pappersförpackning och innerpåsen/innerpåsarna som plastförpackning. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1491 kJ |
| Energi: | 352 kcal |
| Fett: | 1,2 g |
| - Varav mättat fett: | 0,4 g |
| Kolhydrat: | 69 g |
| - Varav sockerarter: | 3,3 g |
| Protein: | 14 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08006680040291 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 79041 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 63 st Toppnivåförpackningar 38006680040292 |
| Artikelkategori: | Fusilli |
|---|---|
| Produktnamn: | Fusilli |
| Varumärke: | Delverde |
| Förpackningsstorlek: | 20x500g |
| Leverantörens artikelnummer | 79041 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Fusilli, Pasta skruvar |
|---|
| Marknadsbudskap: | Pastaskruvar |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-03-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-03-29 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Durumvetemjöl, vatten |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Kartongen sorteras som pappersförpackning och innerpåsen/innerpåsarna som plastförpackning. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 15 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 650 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10650 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 234 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 494 mm |
| Artikelns höjd: | 386 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 38006680040292 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 63 st Basnivåförpackningar 08006680040291 |
| Artikelkategori: | Fusilli |
|---|---|
| Varumärke: | Delverde |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-03-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-03-29 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 695950 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1302 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 21 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |