Cookie havre mix (Socker, VETEMJÖL, HAVREKLI (10%), VETESTÄRKELSE, vegetabilisk olja (raps, kokos), farinsocker, HELÄGGSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), KORNMALTMJÖL, bakpulver E500, glukossirap, salt, arom, MJÖLKPROTEIN, mjölbehandlingsmedel E300), socker, brownie mix (Socker, VETEMJÖL, fettreducerat kakaopulver, torkad glukossirap, HELÄGGSPULVER, salt, vegetabiliskt olja (raps), ÄGGVITEPULVER, emulgeringsmedel E471, naturlig arom, arom, mjölbehandlingsmedel E300.), vatten, florsocker (socker, potatisstärkelse), HASSELNÖTTER, SMÖR, bagerivetemjöl (VETEMJÖL, VETEGLUTEN, maltmjöl av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra, amylas, xylanas), rapsolja, vegetabilisk olja (raps), sirap, salt, vegetabilisk olja (kokosnöt), kakaopulver, salt, vanillinsocker (socker, klumpförebyggande medel (potatisstärkelse)), fullhärdad rapsolja, arom (vanillin), emulgeringsmedel (E471), naturlig arom, surhetsreglerande medel (E330).
Först en maffig havrecookiebotten, på den en seg och god browniebotten och till sist en len hasselnötsglasyr toppad med rostade, hackade hasselnötter.
205112436493 / Djupfryst -- Desserter/Mellanmål -- Övrig dessert -- Övrig dessert
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1819 kJ |
| Energi: | 435 kcal |
| Fett: | 21 g |
| - Varav mättat fett: | 6,8 g |
| Kolhydrat: | 55 g |
| - Varav sockerarter: | 40 g |
| Protein: | 4,8 g |
| Salt: | 1,1 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Havre | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Korn | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Hasselnöt | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697429418 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 07393697042945 |
| Artikelkategori: | Brownie Cookie Hasselnöt |
|---|---|
| Produktnamn: | Brownie Cookie Hasselnöt |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 25x75g |
| Marknadsbudskap: | Först en maffig havrecookiebotten, på den en seg och god browniebotten och till sist en len hasselnötsglasyr toppad med rostade, hackade hasselnötter. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Cookie havre mix (Socker, VETEMJÖL, HAVREKLI (10%), VETESTÄRKELSE, vegetabilisk olja (raps, kokos), farinsocker, HELÄGGSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), KORNMALTMJÖL, bakpulver E500, glukossirap, salt, arom, MJÖLKPROTEIN, mjölbehandlingsmedel E300), socker, brownie mix (Socker, VETEMJÖL, fettreducerat kakaopulver, torkad glukossirap, HELÄGGSPULVER, salt, vegetabiliskt olja (raps), ÄGGVITEPULVER, emulgeringsmedel E471, naturlig arom, arom, mjölbehandlingsmedel E300.), vatten, florsocker (socker, potatisstärkelse), HASSELNÖTTER, SMÖR, bagerivetemjöl (VETEMJÖL, VETEGLUTEN, maltmjöl av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra, amylas, xylanas), rapsolja, vegetabilisk olja (raps), sirap, salt, vegetabilisk olja (kokosnöt), kakaopulver, salt, vanillinsocker (socker, klumpförebyggande medel (potatisstärkelse)), fullhärdad rapsolja, arom (vanillin), emulgeringsmedel (E471), naturlig arom, surhetsreglerande medel (E330). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2075 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1875 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1875 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 59 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697042945 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4294 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 07393697429418 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 07393697429456 |
| Artikelkategori: | Brownie Cookie Hasselnöt |
|---|---|
| Produktnamn: | Brownie Cookie Hasselnöt |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 50x75g |
| Leverantörens artikelnummer | 4294 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Först en maffig havrecookiebotten, på den en seg och god browniebotten och till sist en len hasselnötsglasyr toppad med rostade, hackade hasselnötter. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 4150 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3750 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 3750 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 118 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697429456 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 07393697042945 |
| Artikelkategori: | Brownie Cookie Hasselnöt |
|---|---|
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 365 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 400 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 219200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1100 mm |
| Staplingsbarhet | 8 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |