
Hjort, Vildsvin, Älg (ca 50% hjort, 40% vildsvin, 10% älg)
206513215574 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Viltkött -- Hjortfärs
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
| Förvaringsinstruktioner: | Frysvara |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 502 kJ |
| Energi: | 120 kcal |
| Fett: | 4,5 g |
| - Varav mättat fett: | 1 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 20,5 g |
| Salt: | 0,4 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350144000545 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 17350144000542 |
| Artikelkategori: | Viltfärs |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Viltfärs 2,5 kg |
| Produktnamn: | Viltfärs |
| Varumärke: | Mountain River |
| Förpackningsstorlek: | 2500 g |
| Sökbegrepp E-handel | Hjortfärs, färs, hjort, vilt |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-05-09 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2023-05-16 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Hjort, Vildsvin, Älg (ca 50% hjort, 40% vildsvin, 10% älg) |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Frysvara |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
| Format för datummärkning, kod: | DDMMYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 20 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2520 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 140 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 205 mm |
| Artikelns höjd: | 60 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350144000542 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 111 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 07350144000545 |
| Ingår i: | 56 st Toppnivåförpackningar 27350144000549 |
| Artikelkategori: | Viltfärs |
|---|---|
| Produktnamn: | Viltfärs |
| Varumärke: | Mountain River |
| Leverantörens artikelnummer | 111 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-05-09 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2023-05-16 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Frysvara |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 230 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10310 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 297 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 393 mm |
| Artikelns höjd: | 155 mm |
| Staplingsbarhet | 10 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350144000549 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 56 st Mellannivåförpackningar 17350144000542 |
| Artikelkategori: | Viltfärs |
|---|---|
| Varumärke: | Mountain River |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-05-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-05-09 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2023-05-16 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006287 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Frysvara |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 606840 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 80 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 120 mm |
| Artikelns höjd: | 1229 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |