
Ärtonnaise (rapsolja, vatten, ärtpuré (vatten, ärtprotein), majsstärkelse, äpppelcidervinäger, salt, socker, citronjuicekoncentrat, rönnbärsextrakt, ättika, arom, förtjockningsmedel xantangummi), chilipasta gochujang 10,6% (kokt ris, majssirap, chilipasta (chili, vatten, salt, vitlök, salladslök), vatten, salt, chili (gochukaro), alkohol, socker), gräslök, vatten, SOJAkoncentrat, aromer, salt, vitlök mixad (färsk vitlök, rapsolja), risvinäger, SESAMolja, soja kikkoman (vatten, SOJABÖNOR, VETE, salt), SESAMFRÖ
307213856502 / Färskvaror/Kylvaror -- Majonnäs/Majonnäsprodukter -- Övrig majonnäs/majonnäsprodukter -- Övrig majonnäs/majonnäsprodukt
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 35 |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras kylt, 2-8C |
| Användningsinstruktioner: | Konsumera inom 5 dagar efter öppnad förpackning |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1633 kJ |
| Energi: | 390 kcal |
| Fett: | 36 g |
| - Varav mättat fett: | 2,8 g |
| Kolhydrat: | 9,1 g |
| - Varav sockerarter: | 3,2 g |
| Protein: | 7,2 g |
| Salt: | 1,9 g |
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Sesamfrön | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350127680610 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 14 st Mellannivåförpackningar 17350127680617 |
| Artikelkategori: | Växtbaserade röror |
|---|---|
| Produktnamn: | Vegofärs Gochujangröra |
| Varumärke: | Hooked |
| Förpackningsstorlek: | 750g |
| Kontakt GLN: | 7350127680009 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Hooked Foods AB |
| Kontaktadress: | customer.support@hookedfoods.com |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Sökbegrepp E-handel | Vegofärs, Gochujang, Korea, Växtbaserat protein, protein, Veganmat, Köttsubstitut, Hooked |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-17 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-09-22 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-09-23 |
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ärtonnaise (rapsolja, vatten, ärtpuré (vatten, ärtprotein), majsstärkelse, äpppelcidervinäger, salt, socker, citronjuicekoncentrat, rönnbärsextrakt, ättika, arom, förtjockningsmedel xantangummi), chilipasta gochujang 10,6% (kokt ris, majssirap, chilipasta (chili, vatten, salt, vitlök, salladslök), vatten, salt, chili (gochukaro), alkohol, socker), gräslök, vatten, SOJAkoncentrat, aromer, salt, vitlök mixad (färsk vitlök, rapsolja), risvinäger, SESAMolja, soja kikkoman (vatten, SOJABÖNOR, VETE, salt), SESAMFRÖ |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras kylt, 2-8C |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Konsumera inom 5 dagar efter öppnad förpackning |
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 35 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Hink |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 30 gram |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 780 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 750 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 750 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 750 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 93 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 93 mm |
| Artikelns höjd: | 115 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350127680617 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 680610 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 14 st Basnivåförpackningar 07350127680610 |
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 27350127680614 |
| Artikelkategori: | Växtbaserade röror |
|---|---|
| Produktnamn: | Vegofärs Gochujangröra |
| Varumärke: | Hooked |
| Förpackningsstorlek: | 14*750g |
| Leverantörens artikelnummer | 680610 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Vegofärs, Gochujang, Korea, Växtbaserat protein, protein, Veganmat, Köttsubstitut, Hooked |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-17 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-09-22 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-09-23 |
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras kylt, 2-8C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Ingen datummärkning |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 1630 gram |
| Pantkod: | SRS hellåda 167 svart |
| Artikelns bruttovikt: | 12550 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 194 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 181 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | VERTICAL |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350127680614 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 17350127680617 |
| Artikelkategori: | Växtbaserade röror |
|---|---|
| Varumärke: | Hooked |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-17 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-09-22 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-09-23 |
| Produktklass, kod: | 10000288 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras kylt, 2-8C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 326200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1243 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |