
Potatis med skal, E223
307914264972 / Färskvaror/Kylvaror -- Potatis -- Potatis -- Skalad potatis
| Temperatur (°C): |
|
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Svaveldioxid eller sulfit | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350084432017 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 161020 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Skalad potatishalvor |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Skalade potatishalvor |
| Varumärke: | Skalad |
| Förpackningsstorlek: | 7kg |
| Leverantörens artikelnummer | 161020 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-01-07 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006104 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Potatis med skal, E223 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 10 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 7010 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 7000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 270 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 330 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |