
Nötkött, lök, salt, kryddor, potatismjöl, potatisfiber, stabiliseringsmedel E450.
Kebab spett nöt
206613255781 / Djupfryst -- Köttprodukter -- Färsrätter, stekta/kokta -- Kebab/färsspett
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1037 kJ |
| Energi: | 248 kcal |
| Fett: | 20,7 g |
| - Varav mättat fett: | 10,6 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0,9 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 9,2 g |
| Kolhydrat: | 3,2 g |
| - Varav sockerarter: | < 0,1 g |
| Protein: | 16,3 g |
| Salt: | 1,3 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350082250026 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 116 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 36 st Toppnivåförpackningar 07350082251030 |
| Artikelkategori: | Kebab spett |
|---|---|
| Produktnamn: | Kebab spett |
| Varumärke: | Niso |
| Förpackningsstorlek: | 16000g |
| Leverantörens artikelnummer | 116 |
|---|
| Partens GLN: | 7350082250002 |
|---|---|
| Partensnamn: | Niso kebabprodukter AB |
| Typ av part: | Produktionsanläggning |
| Sökbegrepp E-handel | Kebab Kebabspett |
|---|
| Marknadsbudskap: | Kebab spett nöt |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-04-26 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-04-26 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nötkött, lök, salt, kryddor, potatismjöl, potatisfiber, stabiliseringsmedel E450. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 180 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 300 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 16300 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 16000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 16000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 266 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 266 mm |
| Artikelns höjd: | 320 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350082251030 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 36 st Basnivåförpackningar 07350082250026 |
| Artikelkategori: | Kebab spett |
|---|---|
| Varumärke: | Niso |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-04-26 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-04-26 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Sträckfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 611800 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1150 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |