
VETEMJÖL, vatten, surdeg av VETEMJÖL (rivet äpple) salt, sockersirap, jäst, kalciumpropionat, VETEGLUTEN, enzym. Kan innehålla spår av MJÖLK, SESAM, ÄGG, ärt och potatis protein.
205512526082 / Djupfryst -- Matbröd/Förbakat matbröd/Degämne -- Förbakade/delbakade matbröd -- Portionbröd
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881375 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1329 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Är artikeln ett engångsköp: | Nej |
| Ingår i: | 24 st Mellannivåförpackningar 07350081881399 |
| Artikelkategori: | Pavé 2-pack |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Frukostbröd |
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Leverantörens artikelnummer | 1329 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-10-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-10-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-11-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-11-05 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEMJÖL, vatten, surdeg av VETEMJÖL (rivet äpple) salt, sockersirap, jäst, kalciumpropionat, VETEGLUTEN, enzym. Kan innehålla spår av MJÖLK, SESAM, ÄGG, ärt och potatis protein. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 150 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 146 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 2 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 2 |
| Vikt/volym (per st): | 73 Styck |
| C:a vikt/volym: | Ja |
| Artikelns bredd: | 75 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 90 mm |
| Artikelns höjd: | 45 mm |
| Staplingsbarhet | 15 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881399 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1330 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 24 st Basnivåförpackningar 07350081881375 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 07350081881405 |
| Artikelkategori: | Pavé 2-pack |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Leverantörens artikelnummer | 1330 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-10-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-10-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-11-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-11-05 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 3600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 385 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 585 mm |
| Artikelns höjd: | 95 mm |
| Staplingsbarhet | 15 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881405 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1331 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 07350081881399 |
| Artikelkategori: | Pavé 2-pack |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-10-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-10-30 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-11-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-11-05 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 241000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1569 mm |
| Staplingsbarhet | 15 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 15 st |