
Vatten, Majsmjöl, pumpakärnor, solroskärnor, olivolja, linfrö, salt (kan innehålla spår av GLUTEN, MJÖLK, ÄGG, ärt och potatisprotein)
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Temperatur (°C): |
|
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881238 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1316 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 5 st Mellannivåförpackningar 07350081880460 |
| Artikelkategori: | Knäckebröd |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Knäckebröd |
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Leverantörens artikelnummer | 1316 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-04-13 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten, Majsmjöl, pumpakärnor, solroskärnor, olivolja, linfrö, salt (kan innehålla spår av GLUTEN, MJÖLK, ÄGG, ärt och potatisprotein) |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 30 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 500 mm |
| Artikelns höjd: | 2 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081880460 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1432 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 5 st Basnivåförpackningar 07350081881238 |
| Ingår i: | 44 st Toppnivåförpackningar 07350081881221 |
| Artikelkategori: | Knäckebröd |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Förpackningsstorlek: | 5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 1432 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 30 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Hanteringsinstruktion: | Frystålig |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 5350 gram |
| Plattformshöjd: | 950mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5000 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5350 gram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 385 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 575 mm |
| Artikelns höjd: | 95 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881221 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1315 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 44 st Mellannivåförpackningar 07350081880460 |
| Artikelkategori: | Knäckebröd |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-05-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-20 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000165 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Plattformshöjd: | 11670mm |
| Artikelns bruttovikt: | 260400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1220 mm |
| Staplingsriktning | HORIZONTAL |
|---|
| Staplingsbarhet | 11 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 11 st |