
VETEMJÖL, vatten, potatisflingor, rapsolja, salt, jäst, socker, solrosolja, mjölbehandlingsmedel (E300), askorbinsyra, enzymer. Kan innehålla spår av SESAM, MJÖLK, ÄGG
205512516089 / Djupfryst -- Matbröd/Förbakat matbröd/Degämne -- Degämne matbröd -- Övrigt bröd, ojäst
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881184 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | PRELIMINARY |
| Leverantörens artikelnummer: | 1349 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 52 st Mellannivåförpackningar 07350081881016 |
| Artikelkategori: | Langos 95g 52 st |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | degämne |
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Leverantörens artikelnummer | 1349 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEMJÖL, vatten, potatisflingor, rapsolja, salt, jäst, socker, solrosolja, mjölbehandlingsmedel (E300), askorbinsyra, enzymer. Kan innehålla spår av SESAM, MJÖLK, ÄGG |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 95 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 95 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 95 gram |
|---|
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 13 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 13 |
| Artikelns bredd: | 80 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 150 mm |
| Artikelns höjd: | 8 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881016 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1348 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 52 st Basnivåförpackningar 07350081881184 |
| Ingår i: | 72 st Toppnivåförpackningar 07350081881191 |
| Artikelkategori: | Langos 95g 52 st |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Leverantörens artikelnummer | 1348 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformshöjd: | 125mm |
| Artikelns bruttovikt: | 5040 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5040 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 190 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 125 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350081881191 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1350 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 72 st Mellannivåförpackningar 07350081881016 |
| Artikelkategori: | Langos 95g 52 st |
|---|---|
| Varumärke: | Baking Solutions Original |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-04-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-05-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-05-10 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Högsta transporttemperatur: | -18 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -25 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 387880 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 900 mm |
| Staplingsbarhet | 6 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |