Saffran, sirap, alkohol, vatten.
Saffranspulp består av saffransstrå, sprit och stärkelsesirap vilket stabiliserar saffranets färg, smak och arom i bakverket.
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 284 kcal |
| Energi: | 1189 kJ |
| Fett: | 0,15 g |
| - Varav mättat fett: | 0,0 g |
| Kolhydrat: | 68,8 g |
| - Varav sockerarter: | 65,0 g |
| Protein: | 0,3 g |
| Salt: | 0,00 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350042391011 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 20405 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 5 st Mellannivåförpackningar 17350042391018 |
| Artikelkategori: | Saffranspulp |
|---|---|
| Produktnamn: | Saffranspulp |
| Varumärke: | Pars Saffron |
| Förpackningsstorlek: | 1 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 20405 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Saffranspulp består av saffransstrå, sprit och stärkelsesirap vilket stabiliserar saffranets färg, smak och arom i bakverket. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000619 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Saffran, sirap, alkohol, vatten. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse med plan botten |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1020 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 80 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 150 mm |
| Artikelns höjd: | 240 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350042391018 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 5 st Basnivåförpackningar 07350042391011 |
| Ingår i: | 80 st Toppnivåförpackningar 27350042391015 |
| Artikelkategori: | Saffranspulp |
|---|---|
| Produktnamn: | Saffranspulp |
| Varumärke: | Pars Saffron |
| Förpackningsstorlek: | 5x1 kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000619 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Plattformshöjd: | 250mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5300 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5 Styck |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
| Artikelns bredd: | 160 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 280 mm |
| Artikelns höjd: | 250 mm |
| Staplingsbarhet | 4 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350042391015 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 80 st Mellannivåförpackningar 17350042391018 |
| Artikelkategori: | Saffranspulp |
|---|---|
| Varumärke: | Pars Saffron |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-04-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-16 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000619 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 449000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1150 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 20 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |